Rady a tipy ako sa správne učiť

Vyhledat
  • Dana Horáková

Aby učenie nebol len boj a večné prosíkanie, všetko zjednodušujte a znázorňujte.

Robte tak, aby ste v prijateľnom čase začali vidieť výsledky vy, aj vaše deti. Keď všetko trvá príliš dlho a nie je nám ľahšie, prestáva to všetkých baviť.

Matematika či počty môžu byť tiež zábavné. Nepotrebujete kupovať pomôcky, všetko nájdete v domácnosti. Pomôžte si napríklad tak, ako je to na obrázku:15 zobrazení0 komentář
  • Dana Horáková

Učenie nemusí zničiť vzťahy s deťmi, ani vás obrať o posledné zvyšky energie. Učiť sa začnite vždy od najmenej zložitého učiva a pozorujte či to ide jednoducho. Keď máte istotu, že učivo je jasné, pridajte o trochu ťažšie. Takto to zaručene funguje. Keď začnete tým ťažším a to ľahšie nie je dobre naučené, vyvolá to zmätok, nervozitu, plač a všelijaké nedobré reakcie u detí aj rodičov.

Pri čítaní, začnite najskôr samostatnými písmenami. Ak to ide hladko, pridajte slabiky, potom slová. Vety a celé odseky idú až nakoniec.

S deťmi čítajte také knihy, kde sú dobre viditeľné písmená, na stránke je toho menej, text sprevádzajú obrázky, ktoré s textom súvisia. Je dobrá aj taká knižka, ktorá je na obrázku:7 zobrazení0 komentář
  • Dana Horáková

Život prináša všeličo. Keď to vyhovuje, super. Keď sú nepríjemnosti, sme ukrivdení. Aktuálne je viac obmedzení, ako sme ochotní prijať. Alebo?

Zákaz ísť do práce? Pre niekoho pohroma, pre niekoho legalizácia "nemusieť" robiť.

Zákaz sedieť v školskej lavici? Pre niekoho vyslobodenie od používania rozumu, pre iného uvoľnenie z povinnosti sedieť na zadku a niečo rešpektovať, pre ďalšieho stop vedomostiam.

Tak či onak, nik nevydal zákaz používať hlavu. Bude na prospech každého žiaka a študenta, ak tú svoju hlavu nechá v prevádzke. Už skoro rok škola nefunguje. Je to dlhý čas, ktorý negatívne poznačil všetkých školopovinných. To nie je len o aktuálnom stave. To je aj o tom, že sa znižuje ich schopnosť dosiahnuť v budúcnosti úspech, znižuje sa ich možnosť mať dobré pracovné postavenie a znižuje sa ich príjem v budúcnosti.

Ak sa preberieme z tohto akože sladkého ničnerobenia, určite sme to schopní zmeniť.

Netreba veľa. S malými žiakmi každý deň čítať, počítať aj písať niekoľko viet. Od starších žiakov chcieť, aby hovorili o tom, čo sa učia. Vlastnými slovami, jednoducho. Tak budete mať prehľad o každej látke, ktoru preberajú. Budete vidieť, kde treba pomôcť. Slohy a písomné práce ich nechajte robiť samých. Uvidíte koľko vlastných myšlienok sú schopní vyprodukovať. A to čo nejde, napravte, skorigujte, doplňte.

Iná cesta k prosperite detí nie je.

BE STUDY: 0905 462 885, konzultacie@bestudy.sk
6 zobrazení0 komentář
BE STUDY Bratislava Logo

© Copyright 2020
BE STUDY o.z.

Kontakt

+421 905 462 885
konzultacie@bestudy.sk

Kde nás nájdete

Lazaretská 23
811 09  Bratislava