Rady a tipy ako sa správne učiť

Vyhledat

Ešte pár dní a je tu "Deň zúčtovania". Uzatvorené známky, napísané hodnotenia, odovzdané vysvedčenia. Bude radosť aj pochvala. Prídu zaslúžené prázdniny.


Na niektorých vysvedčeniach bude zastúpená celá hodnotiaca stupnica. Stane sa, že slovo "neprospel" či "nedostatočný" pokazí náladu aj tomu najväčšiemu študujúcemu optimistovi. Plač alebo smútok sú v prvej chvíli úplne v poriadku. Potom už len treba "zobrať rozum do hrsti" a trochu sa popasovať s tým čo nejde.


Nenechajte svoje dieťa s takýmto problémom osamote. V mnohých prípadoch viete pomôcť vy, rodičia. Pomoc deťom vás oberie o čas aj pohodu, zvýšite hlas, aj trest možno bude. Ale reparát dopadne dobre, ak dieťaťu pomôžete.


BE STUDY, 0905 462 885, konzultacie@bestudy.sk

Potrebujete pomoc? Sme tu pre vás celé leto!!!!!!!
2 zobrazení0 komentářů
  • Dana Horáková

"Profesionáli sú ľudia, ktorí strávili roky na scénach, ľudia, ktorí svoju prácu poznajú od A po Z, sú to ľudia, ktorí majú bezpečnosť nastavenú na úroveň reflexov, nie je im potrebné hovoriť, kam majú položiť vrece piesku, že majú pripevniť rebrík na pódium alebo ohradiť miesto výbuchu. Majú to v krvi."

Neviem kde som to čítala, ale keď som si prečítala túto definíciu profesionála, reflexívne som skopírovala text a uložila medzi dôležité myšlienky. Dnes som ho znovu objavila a rozhodla som sa ho posunúť ďalej. Len tak :-))))))

BE STUDY, 0905 462 885, konzultacie@bestudy.sk

Zo žiakov a študentov robíme profesionálov. Príďte sa pozrieť.
5 zobrazení0 komentářů
  • Dana Horáková

ISTOTA - je pevné presvedčenie o niečom, ale aj zručnosť, spoľahlivosť, obratnosť, nebojácnosť a záruka


Kto je skutočne sebaistý, nemusí o svojej miere istoty nikomu rozprávať. Všetci v jeho prítomnosti vidia istotu v jeho konaní, prejavoch a konečných výsledkoch jeho aktivít. Sebaistý človek je bezpečný sám pre seba aj svoje okolie.

Neistý človek má buď málo vedomostí alebo málo razy opakoval to, čo sa potreboval či chcel naučiť. Ako veľmi sú si isté vaše deti tým čo robia? Rozprávajú veľa ale výsledky nemajú? Vždy je na vine niekto, len nie ony, ak sa im niečo nepodarí? Skúste nájsť odpoveď a potom stačí urobiť tie správne kroky........ Náprava je veľmi jednoduchá - začať robiť to čo chcem zvládnuť a robiť to tak dlho, až danú činnosť alebo učenie robím s ľahkosťou, bez tlaku a akejkoľvek záťaže. Znalosti sú kľúčom k istote! BE STUDY, 0905 462 885, konzultacie@bestudy.sk Pomáhame doplniť vedomosti a získať istotu.2 zobrazení0 komentářů
BE STUDY Bratislava Logo