Rady a tipy ako sa správne učiť

Vyhledat
  • Dana Horáková

Je pohodlné, môcť sa na vyhovoriť. Deti majú mať vedomosti, lenže škola nefunguje, tak je to ťažké. Keďže nefunguje, majú sa učiť doma. Lenže doma to nie je rovnaké ako v škole. Ale v škole im dávajú veľa úloh. Zvládnuť všetky úlohy nie je možné, lebo rodičia majú veľa povinnosti....... Toto všetko je zbytočné, lebo výsledok ,

teda vedomosti, deti nemajú.

Nech to bolo a je v školách akokoľvek zložité, rodičia chcú dožičiť svojim deťom dobré vzdelanie, dobrú prácu, dobrý život. Bez vedomostí, sa to nestane!

Čo s tým?

- už pri prvých školských problémoch hľadajte príčinu

(nejde čítanie - problém je v rozpoznaní písmena a jeho zvuku, nejde písanie - je málo rozvinutá jemná motorika, počítanie je pohroma - nemá spojené číslo s množstvom niečoho konkrétneho)

- učiť sa treba priebežne, nie nárazovo

(je ľahšie zvládnuť jedno učivo a kratší text, ako si naraz zapamätať celé kapitoly)

- plus, mínus, násobilka a delenie je základom aj tej najvyššej matematiky

(utešovať sa, že v desiatich príkladoch na mínus sa druhák pomýlil len raz a teda vie, to je pre zvládnutie matematiky veľmi nebezpečné)

- gramatika - to sú zákonitosti pre spájanie slov do viet

(Gramatika nie sú len diktáty a vybrané slová, gramatika to je schopnosť používať slová a tvoriť vety tak, aby nám druhí rozumeli. Bez tejto schopnosti nebude žiak schopný vypovedať svoju myšlienku, nedosiahne čo potrebuje, nebude pochopený a bude vždy mimo diania.)

BE STUDY, mob.: 0905 462 885, e-mail: konzultacie@bestudy.sk3 zobrazení0 komentář
  • Dana Horáková

Rodičia začnú v istej chvíli hľadať pomoc s učením. Prečo? Lebo zbadali, že niečo v škole škrípe, niečo dieťa nezvláda a aj keď robia veľa, zlepšenie neprichádza.

Z nejakého dôvodu si povedia: "Veď počkáme, uvidíme či sa to zlepší."

Aby sa niečo zmenilo, musí sa to začať robiť inak. Ak doteraz neboli v škole žiadané výsledky, tak nebudú ani naďalej, ak budeme pokračovať v rovnakom režime. Pre dosiahnutie zlepšenia treba zmeniť buď spôsob učenia alebo intenzitu učenia, alebo pomocníkov pri učení. Často totiž nefunguje, ak sa dieťa učí s rodičom či súrodencom.

Skúste o pomoc požiadať pedagóga v škole, kamarátku, alebo iného doučovateľa, ktorému budete dôverovať natoľko, že mu svoje dieťa a jeho školské problémy zveríte.


S učením je to ako v živote.


Ak budete snívať, že chcete mať izbu vymaľovanú krásnou žltou farbou a neustále budete maľovať farbou modrou, alebo naopak, tak zmena nikdy nenastane.

6 zobrazení0 komentář
  • Dana Horáková

Držíme vám palce, aby ste v pohode boli. Vy aj vaše deti.

Učitelia sa určite budú zaujímať, čo žiaci cez prázdniny robili, či bol čas aj na učenie.

Na to, čo nerobili, sa pýtať nebudú, pretože to čoskoro zbadajú. Písomky, testy a odpovede rýchlo odkryjú karty.

Ak vaše dieťa naplno prázdninovalo a na učenie neostal čas, nezúfajte.

Väčšinou sa učebnice začínajú učivom z konca minulého školského roka. Námatkovo vyskúšajte, či chápe pojmy v posledných látkach

a postupy, podľa ktorých treba vyriešiť cvičenia. Keď to škrípe, vysvetlite čo treba a nechajte dieťa vyriešiť zopár úloh.


Takto oveľa ľahšie naviaže na nové učivo a pochopí súvislosti s tým, čo preberali skôr.

BE STUDY, 0905 462 885, konzultacie@bestudy.sk

Ak potrebujete pomoc, objednajte sa na konzultáciu. Radi vám pomôžeme!10 zobrazení0 komentář
BE STUDY Bratislava Logo