top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDana Horáková

Známkovať sa nebude!

Už vieme, že známkovať sa na konci školského roka nebude. Má to znamenať, že si vydýchneme a učenie presunieme medzi tie menej dôležité aktivity?


Na chvíľu sa môže zdať, že máme po starostiach. Učitelia budú zhovievaví a žiaci, ktorí naozaj nevedia, sa vyhnú reparátom a vykročia do ďalšieho ročníka. Vyskytli sa objektívne príčiny, každého to postihlo, treba to chápať, je taká doba........


Doba je vždy nejaká. Niekoho položí na lopatky a tá istá doba niekomu prinesie prosperitu.

Tak je to aj v škole. Tí, ktorí sa chceli ešte posnažiť a vylepšiť známku, túto možnosť mať nebudú. Tí druhí, ktorí sa málo snažili počas celého školského roka a hrozili ozaj zlé známky, majú vyhraté. Na chvíľu!


Lebo na každú dobu sa zabudne. História to potvrdzuje. V septembri sa s najväčšou pravdepodobnosťou do školy pôjde. Učitelia budú mať osnovy patriace príslušnému ročníku. Tie osnovy sú rovnaké, ako keď všetko funguje. Nebudú v nich zohľadnené obdobia úľav.


Čo to znamená? Začne škola a ty máš vedieť. Na minulý ročník začnú prikladať ďalšie učivo. Keď nevieš, nestíhaš, douč sa. Sám si pomôž. Nie vždy sa to dá zvládnuť. Nenechávajme vedomosti našich detí bez kontroly. Práve teraz je čas, aby sa žiaci doučili, čo nevedia, natrénovali v čom sú pomalší a nič nevynechali. Tí, ktorí to urobia, vyjdú z tejto doby ako víťazi.

7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

GRATULUJEME!

BE STUDY Bratislava Logo
bottom of page