top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDana Horáková

Zlepšilo sa učenie? Výborne, treba makať viac.

Viac učenia zafungovalo. V krátkom čase sa ukázali výsledky a učenie sa zlepšilo. Čo rodičom príde na um ako prvé? Už nebudeme dieťa trápiť, treba mu dať voľno, nech si chúďa oddýchne.


A od čoho si má druháčik či ôsmak oddýchnuť? Čo mu chceme ukázať? Že sa učiť nemusí? Že učiť sa treba len nárazovo a vtedy, keď sa dostane do problémov? Toto nemôže myslieť žiadny rodič vážne. Či?


Predstavte si, že chodíte cvičiť. Trápite sa, potíte, ale vydržíte, lebo ste zistili, že na nohavice potrebujete opasok. Paráda. A teraz čo? Prestanete?

Nie, lebo viete, že keď nebudete pokračovať, kilá sa na vás nalepia znovu. Zakúsili ste, aký je to pocit, keď prijímate komplimenty, keď si kupujete o číslo menšie oblečenie. Tak prečo podobný pocit nedoprajete svojmu dieťatu s učením?


Keď dieťa vidí, že má lepšie známky, počúva, ako ho učiteľ chváli a samé zbadá, že sa učí kratšie, ten moment je hnacím motorom k ďalšiemu učeniu. Nestopnite to. Vydržte, aj keď máte pocit, že stačí. Keď ho podporíte, učenie bude pre dieťa normálnou súčasťou života. Veď ani vy ste sa nikdy neprestali učiť. Alebo ...

1 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

GRATULUJEME!

BE STUDY Bratislava Logo
bottom of page