top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDana Horáková

Vzdelanie – bez vône, chuti a zápachu

Vyjadrenia, slová či formulácie viet sú odrazom vnútorného sveta jednotlivca.

Často sa zabávam tak, že sledujem ľudí okolo seba. Na chodníku, v autobuse, v obchodoch. Väčšinou vidím štýlovo nahodených ľudí, na ktorých vidieť, že im na vzhľade skutočne záleží.


Na povrchu je všetko na jednotku. Keď sa zahľadím do ich tvárí, dokonalosť sa vytráca. Nie žeby boli škaredí, určite nie. Len na nich vidieť zachmúrenie, možno hnev alebo obavy? Neviem presne.


Keď začujem útržky rozhovorov, na vonkajšiu dokonalosť zabúdam. To čo sa na mňa „vysype“, nie je ani krásne, ani príjemné. Niečo im chýba.


Myslím, že sa to volá vzdelanie. A vzdelanie, to je rozvíjanie duševných schopností štúdiom.

Je to ako s vodou. Nemá chuť, vôňu ani zápach. Ale bez nej byť nemôžeme. Neprežijeme. Myslíte, že so vzdelaním je to inak? Nie je. Ak sa snažíte, chcete byť lepší, ste ochotní trošku sa potrápiť, výsledok sa dostaví. Určite.


Keď vás iní pochvália, všimnú si, že ste dobrí, pocítite chuť a vôňu víťazstva.


Každý z nás občas zažije, že sa dostane do spoločnosti niekoho, pre koho vzdelanie nemalo a nemá veľkú hodnotu. Je to tak cítiť, že to nezamaskuje ani luxusný módny doplnok, parfém alebo dokonalý makeup. Vy jednoducho viete, že častú spoločnosť tomuto človeku robiť nechcete.

Vzdelanie je ako voda. Priehľadné, ale predsa viete, že tam je. Bez neho neprežijete. Čo myslíte? Má vzdelanie chuť, vôňu alebo zápach?

0 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

GRATULUJEME!

BE STUDY Bratislava Logo
bottom of page