top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDana Horáková

VŠETKO JE DÔLEŽITEJŠIE AKO UČENIE!😏

Áno, je. Tak sa nečudujme, že škola je zničujúca pre deti aj rodičov. Keď nie sme v centre diania, vzďaľujeme sa od informácií, od kontaktu so žiakmi a učiteľmi, aktivity sa spomaľujú a oddiaľujú. Keď to trvá nejaký čas, zrazu máme pocit, že každá činnosť, ktorú treba v tejto súvislosti urobiť, nás obťažuje. Všetko je ťažké, pre nás neprimerané, proste zle, zle, zle. Áno, je to pre deti ťažké, keď nie sú tam, kde majú byť.

Kde je pre deti to správne miesto? Počas vyučovania majú sedieť za počítačom, počúvať a robiť to, čo učiteľ vyžaduje, neodbiehať, nevypínať kameru, nestišovať zvuk, nefingovať poruchy na PC, nehrať sa s mobilom. Majú robiť úlohy, pri ktorých zistia ony aj my, čo ide dobre a čo treba trénovať viac. Potom to robiť. Ťažkosti sa stratia.

Toto sa nedá robiť, keď sú dovolenky dôležitejšie ako škola. Teraz nie je prázdninový čas, nie je voľno, celé týždne sa nemenia na predĺžené víkendy.

Dovolenkovanie, cestovanie a aktivity, ktoré nemajú nič spoločné so školou, majú jedného spoločného menovateľa.


My dospelí nechceme venovať čas učeniu a školským povinnostiam. Nechceme sa trápiť s úlohami, nechceme počuť o škole, lebo deti do nej nechodia. Nie sme schopní pozrieť sa zoči-voči aktuálnej situácii.

Je teraz pri učení zle? Žiadna dovolenka to nevyrieši. Vytriezvieme po návrate do školy. Bude to nemilosrdné.


6 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

GRATULUJEME!

BE STUDY Bratislava Logo
bottom of page