top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDana Horáková

Už sa učenie začalo?

Pred niekoľkými týždňami išli všetky deti do školy. Začal sa nový školský rok. Začalo sa aj učenie?


Po týždňoch chodenia do školy počúvam, že decká nemajú všetky učebnice, nemajú pevný rozvrh hodín. Boli už na brannom cvičení aj v múzeu. Všetko fajn.


Znervózňuje ma len jedna vec. Prešiel skoro mesiac a učenie stále nie je najhlavnejšou činnosťou študentov.


Sú stanovené presné plány, čo prebrať so žiakmi počas roka. Nie je toho málo. Keď sa ale učenie začne na konci semptembra, počas roka je milión dní prázdnin a v máji už začínajú výlety a školy v prírode, koľko času ostáva na zvládnutie všetkého učiva?


Veľmi málo. Vysvetlenie na hodinách je ako z rýchlika. Nie je čas skúmať, či každý žiak rozumie o čom sa učí. Nie je čas precvičovať učivo dovtedy, kým máme istotu, že študent pochopil látku a môže prejsť na ďalšiu. A to je problém.


Preto je povinnosťou vás rodičov, od prvého dňa kontrolovať, čo sa v škole deje. Od začiatku opakovať a precvičovať učivo z predchádzajúceho ročníka, sledovať, čomu deti nerozumejú a dostatočne dobre vysvetľovať, znázorňovať, ukazovať.


Tie chýbajúce hodiny a dni učenia, ktoré sa počas celého školského roka nahromadia, nie je možné ignorovať. Sú to chýbajúce vedomosti vašich detí.

1 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

GRATULUJEME!

BE STUDY Bratislava Logo
bottom of page