top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDana Horáková

UČENIE JE "SMŔŔŔŤ"😱

Naozaj? Vždy sa usmejeme, keď niekde začujeme slávne dámy "Cuky a Luky" a ich bonmoty. Veci, ktorá sa bežne dejú, obrátia na žart. Hrajú sa a nám je veselo.

Tak prečo si neurobíme hru aj z učenia? Môže byť príjemná a hlavne užitočná.

Prváci, druháci a vlastne všetci, ktorí sa trápia s čítaním, považujú túto činnosť za katastrofu. Nemusí ňou byť. Hranie pri čítaní je aj to, keď s prvákom namiesto celých príšerných viet v šlabikári čítame najskôr len písmená. Použijeme pexeso, puzle alebo čokoľvek, kde sú len písmená. Tie musí dieťa vedieť prečítať bez rozmýšľania. Nie je totiž možné, aby prečítalo slovo alebo celú vetu, keď potrebuje dlhý čas na to, aby prečítalo písmeno.

Hra s čítaním je aj to, keď delí slovíčka na menšie kúsky, ktoré voláme slabiky. Začne rozdeľovať len samostatné slová, ktoré sú napísané dostatočne veľkým písmom a je medzi nimi väčšia medzera. Ani náhodou nechcime, aby žiak rozdeľoval na slabiky všetky slová v mega článku, ktorý je v knihe na celej strane.

Hráme sa tiež vtedy, keď zrozumiteľne vyslovíme slovo a dieťa hovorí, ktorú hlásku počuje ako prvú či poslednú. Uvidíte, že to nie je ľahké. Keď sa to naučia, budú dobre počuť, čo pani učiteľka hovorí a pri diktátoch nebudú vynechávať písmenká.

Neučme sa, hrajme sa!

BE STUDY, 0905 462 885, konzultacie@bestudy.sk7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

GRATULUJEME!

BE STUDY Bratislava Logo
bottom of page