top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDana Horáková

TAKÚ TI JEDNU STRELÍM :((((

Toto sme počúvali my od rodičov. Veľakrát sa stalo, že k "streleniu" ani nedošlo. Lenže to sme vopred nevedeli. Ale rozumeli sme, čo to znamená a dávali sme si pozor na to čo robíme, hovoríme, ako sa správame. Ak k tomu ručno-lícnemu kontaktu došlo, vedeli sme za čo to bolo a snažili sme sa podobnej situácii vyvarovať.

Aj my sme vyvádzali a niekedy to bol jediný spôsob ako nám ukázať hranice.

Dnes máloktorý rodič naberie odvahu, aby svoje dieťa usmernil. Povedať čo sa môže a čo je už cez čiaru, to je pre rodičov nadľudský výkon. Deti skúšajú, nezastavia sa. Nevedia kam až môžu zájsť. Preto lebo je to nebezpečné, lebo ubližujú a obťažujú iných, lebo je to neslušné, nevhodné, lebo sú v živote veci, ktoré sa musia, aby sme sa posunuli ďalej.

Nevedia to, pretože im to nikto nepovedal.

Mnohých zastaví až vlastná skúsenosť. Často je taká zlá, že ťahať ich z problému je ťažké aj pre rodičov. V tom lepšom prípade. Hrozné je, ak na bezhraničnosť doplatia vylúčením zo skupiny kamošov alebo zdravím.

Chráňme svoje deti. Hovorme im prečo áno, prečo nie. Môžeme dávať príkazy, zákazy a niekedy aj zaucho. Príliš veľká miera slobody vedie do záhuby.

BE STUDY, 0905 462 885, konzultacie@bestudy.sk

Učíme, doučujeme, pomáhame. Aj počas prázdnin!16 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

GRATULUJEME!

BE STUDY Bratislava Logo
bottom of page