top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDana Horáková

SVOJE SI CHRÁNIME VŽDY A VŠADE. SKUTOČNE? 😀

Zničím vám mobil, súhlasíte? Poškodím vám lak na aute, ok? Predstavte si podobné situácie. Určite by ste mali veľké výhrady a človek s takýmto postojom k vašim veciam by odišiel minimálne s pár fackami ak nie horšie. Vedeli by ste presne, ako chrániť svoje.


Deti sú tiež vaše. Najcennejšie, najhodnotnejšie čo v živote máte. Tak prečo ich vydávate napospas nariadeniam a príkazom, ktoré spôsobujú ich zničenie? Počkáme čo bude, uvidíme a k tomu konštatovanie, že deti toho majú veľa? Čoho presne? Je veľa venovať pozornosť dve či štyri hodiny denne škole? To nie je veľa, ani ťažké ani vyčerpávajúce.


Likvidačné pre deti je, že nemajú vedomosti. Chýba im celý rad znalostí, ktoré na seba nadväzujú a oni majú túto niť pretrhnutú. Nevedia ako zaplniť prázdne miesta. To spôsobuje neprimerané reakcie v úplne obyčajných situáciách. Neochota niečo spraviť, zabúdanie a odkladanie povinností, vymýšľanie, že to či ono nefunguje, aby som nemusel nič robiť.


Nevedomosť paralyzuje, spôsobuje strach. To je stav, ktorý deti oberá o sebadôveru, o vieru vo svoje schopnosti aj o ochotu niečo zvládnuť.

Je trestuhodné, nechať ich v tom samé. Nezmenia to a zostanú v tom celý život. Bojazlivé, neschopné konať.


Netreba veľa. Venujte sa im pravidelne, nie náhodne, zistite si skutočný stav školského fungovania a hlavne stav vedomostí. Neodkladajte nič na neskôr. Pretože za deň či dva vstúpia do života detí ďalšie nejasnosti a otázniky, ktoré keď nebudú mať zodpovedané, zničí ich to.


Nedáte si zničiť čo je vaše. Nezničte ani svoje deti a nedovoľte to nikomu inému!


BE STUDY 0905 462 885, konzultacie@bestudy.sk
10 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

GRATULUJEME!

BE STUDY Bratislava Logo
bottom of page