top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDana Horáková

Raz sa do školy pôjde!

To je istá vec. Čo škola prináša, to vieme tiež. Nové učivo, ktoré treba zvládnuť nadzvukovou rýchlosťou, skúšanie, testovanie, hodnotenie aj známkovanie. A k tomu ako bonus sa prilepí každodenná nervozita.

Takto to je, keď všetko funguje podľa plánov, osnov a metodiky, keď je školský život rozložený na desať mesiacov tak, ako má byť. A aj tak cítime tlak zo všetkých strán, nestíhame a stresujeme.

Keď žiaci vypadnú z rytmu, ťažko sa chytia. Skúsenosť je taká, že bez pomoci sa nechytia vôbec. Je to tak, že prvé učivo nevieš, druhé nadväzuje na prvé a tretie sa už nenaučíš, lebo ti tie dve chýbajú a niť sa pretrhla.

Čo myslíte, ako to bude, keď sa žiaci vrátia do škôl? Nájdu tam ústretovosť a pochopenie? Zabudnite! Bude väčšia rýchlosť, viac skúšania, väčší stres. Nikoho nebude zaujímať, že dieťa nevie, že nezachytilo cez Skype učiteľovu informáciu, že sa nevedelo samé naučiť, že mama nemala čas vysvetľovať.

Nenechajte to na náhodu. Pomôžte sami, alebo pomoc vyhľadajte. Neobyčajné situácie si vyžadujú neobyčajné riešenia. A ak chcete aby vaše dieťa zvládlo učivo, treba tomu v tejto situácii venovať neobyčajne viac času, ako ste boli zvyknutí.


8 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

GRATULUJEME!

BE STUDY Bratislava Logo
bottom of page