top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDana Horáková

Prekážka

Prekážka je slovo, ktoré neradi počujeme a ešte menej radi zažívame. Prekážka znamená vec alebo predmet, ktorý stojí v ceste alebo okolnosť, ktorá je na príťaž. No čo už by len na prekážke mohlo byť pozitívne?


Na prvý pohľad to vyzerá ako skutočne nepríjemná záležitosť, ktorej by sme sa mali vyhnúť a bol by kľud. No je isté, že mnohé prekážky, ktoré sa nám postavili do cesty, nám v skutočnosti pomohli. Žeby naozaj? 


Keď sme sa učili chodiť, skrinka či gauč boli obrovskou prekážkou. No vďaka tomu sme zistili, že keď zájdeme ďalej, otočíme sa alebo zohneme, ukáže sa nový priestor, o ktorom sme nevedeli.


Keď nám v škole niečo nešlo, často boli rodičia tou najväčšou prekážkou. Nedovolili nám behať po vonku, kým sme nevypočítali stovky príkladov z násobilky. Nakoniec nám tá prekážka priniesla dobrú známku z písomky a vieru, že dokážeme veľa zvládnuť. 

Prekážkou boli aj maturitné skúšky, no bez nich by sme nevyštudovali vysoké školy.

Aj v hre sú prekážky. Keby neboli, tak tie hry nemajú pre nás zmysel.

Ak by futbalisti nemali súpera, hrali by? Ak by tenista pinkal loptičku len o stenu, bavilo by ho to?


Prekážok máme v živote naozaj dosť a posúvajú nás dopredu. Bez nich stagnujeme, nespoznávame nové riešenia, nezažívame víťazstvá a prestávame si veriť. Ak odstránime svojim deťom zo života prekážky, zničíme im život.

2 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

GRATULUJEME!

BE STUDY Bratislava Logo
bottom of page