top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDana Horáková

Prázdniny a učenie. Patrí to k sebe?

Všetky deti sa na prázdniny tešia. A rodičia tiež. Je to čas, kedy netreba chodiť do školy, je menej povinností. Učenie má stopku. Keď odpočinok trvá deň či dva, je to fajn. Ak sa decká pozrú do kníh posledný deň dvojtýždňových prázdnin, to je problém.


Všetci vieme, že ak sa potrebujeme niečo naučiť, najlepšie je, keď učenie neprerušujeme. Keď sa učeniu nevenujeme súvisle, výsledky sa dostavujú pomalšie. Niekedy to skončí aj tak, že musíme začat odznova a predchádzajúca práca vyšla nazmar.


Deti nemajú získané vedomosti zažité tak, aby správnu odpoveď našli vždy, keď treba. Naučili sa toho už veľa, ale potrebujú drilovať, skúšať, cvičiť a opakovať, aby sa mohli spoľahnúť, že vždy vydolujú v správnej chvíli tú správnu informáciu.


Môže sa zdať, že deti, ktorým učenie ide pomalšie, alebo sa trápia s nejakým predmetom, sú radi, že sa neučia a majú voľno. Nie je to tak. Trápia sa, a aj počas prázdnin myslia na tú chvíľu, keď voľno skončí a budú sa v škole opäť cítiť zle.


Využite prázdniny na to, aby ste deťom pomohli zvládnuť to, čo im robí problém. Je to ideálny čas, pretože deti nie sú zaťažené školskými povinnosťami a učenie je pre nich oveľa prijateľnejšie. Ručím za to, že ak počas prázdnin vyriešite len jeden konkrétny problém, všetky ďalšie, ktoré s ním súvisia, sa akoby zázrakom stratia samé.

2 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

GRATULUJEME!

BE STUDY Bratislava Logo
bottom of page