top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDana Horáková

ONLINE UČENIE = VOĽNEJŠIE UČENIE???🤔

Prekvapilo ma aj pobavilo, keď som počula vyjadrenie mamičky, že sa teraz netreba učiť, lebo online učenie je voľnejšie učenie.

Veľký omyl, ktorý po návrate do školy spôsobí nemilé situácie. Učitelia budú vyžadovať všetky vedomosti, ktoré posúvali žiakom online. Nebudú skúmať, koľko žiaci učivo cvičili, koľko si z neho zapamätali a nebudú poskytovať žiadne úľavy. Prebrali sme, tak máte vedieť - to bude konečné hodnotenie online učenia.

Nepomôže kritizovať učiteľov, ani zmeniť školu a nádejať sa, že v inej škole to bude lepšie a dieťa bude zrazu génius. Nebude! Ak ho vyzbrojíme informáciami, že učitelia sú hrozní, strašne veľa chcú a toto a hento nemôžu preda vyžadovať, tak deťom kopeme vo vzdelaní hrob.

Deti majú doma nastražené uši a všetko si pamätajú. A potom to v plnej paráde vyklopia hneď, keď môžu - učiteľom, kamarátom, doučovateľke, kadekomu, kto ich počúva. Človek, ktorý je len trochu pri zmysloch, hneď vyhodnotí, že takéto názory na školu a pedagógov počujú od rodičov. Tak majú hneď obrázok o tom, koho majú pred sebou.

Situácia je taká aká je a nikto z nej nemáme radosť. Každého stojí viac síl prežiť, ako keď všetko funguje. Ale ak sa teraz "vybodneme" na školu a myslíme si, že to online učenie je len "akože", tak naše deti v budúcnosti neprežijú. Vďaka nám dospelým.
101 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

GRATULUJEME!

BE STUDY Bratislava Logo
bottom of page