top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDana Horáková

Nakreslite si múdrosť bielou kriedou

Je možné, že ste čítali článok Daniela Heviera - Aj bielou sa dá kresliť. Poviem vám, krásny článok od múdreho človeka. Pán Hevier je majster pera so všetkým, čo k tomu patrí.


A keď takýto človek, ktorý píše krásne texty a jeho príbehy nájdeme v čítankách pre žiakov základných škôl, sa vyrozpráva z toho, že miluje farbičky, zamyslím sa. Pretože za jeho vyjadreniami vždy nájdem hlbšiu myšlienku.


Pamätáte sa ešte, ako sme v škole písali bielou kriedou na čiernu tabuľu? Spomeniete si na to, ako veľmi dobre to bolo vidieť? Ako pre nás boli písmená, vety a slová veľmi jasné a čitateľné? Ako sme všetkému rozumeli?


Takéto porozumenie môžu zažiť vaše deti, ak im pomôžete doplniť vedomosti, ktoré sa počas školského roka niekde stratili, alebo sa vášmu dieťaťu ani neukázali. Vy ste pozorovali, že niečo nejde, že je zlá nálada pri učení, že odpor k učeniu je ozaj veľký. Mamu, ocina aj žiačika učenie stálo veľa síl.


Bolo to preto, lebo z nejakého dôvodu sa zapisovali všetky nové informácie zo školy „čiernou kriedou na čiernu tabuľu“. A tak sa stalo, že sa stali neviditeľnými a váš žiačik teraz nevie.


Treba to napraviť. Ako? Zobrať bielu kriedu a krok za krokom premaľovávať „čierne písmená na biele“. V septembri nahradia terajšie čierne chmáry v hlávke vášho dieťaťa jasné biele vysvietené vedomosti.

0 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

GRATULUJEME!

BE STUDY Bratislava Logo
bottom of page