top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDana Horáková

Naše deti sa nemusia báť!

Strach je to, čo cítime, keď očakávame niečo nebezpečné. Aj my dospelí sa teraz trošku obávame. Nevieme, čo čakať, koľko to bude trvať. Sme viac nervózni, hoc nám životné skúsenosti hovoria, že určite sa blysne na dobré časy.


Deti takúto skúsenosť nemajú. Hlavne pre malých, je škola nová vec. Nevedia, čo sa stane, keď pani učiteľka hovorí, že im nejde čítanie, písanie alebo matematika. Nevedia, ako to zvládnuť, kedy už budú vedieť čo treba. Cítia sa zle, majú strach. A ukazujú nám ho. Tak, že pri učení plačú, zúria, zdržujú a nechcú robiť.

Aby učenie bolo bezpečné, musíme deťom pomôcť. Pri novom učive, dávajte latku nízko. Najskôr ich naučte len základy z toho, čo sa majú naučiť. Nejdú písmenká, robte čiarky a oblúčiky. Nejdú slovné úlohy, vysvetlite význam slov v úlohe. Nejde čítanie viet, zjednodušte ho na čítanie slov alebo slabík. Keď máte istou, že vedia, pridajte trochu ťažšie a zase sa uistite, že to zvládli. Pridávajte vždy len o trochu viac. Takýmto postupom sa im určite blysne na lepšie časy v škole.

4 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

GRATULUJEME!

BE STUDY Bratislava Logo
bottom of page