top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDana Horáková

NAČO MATURITA!!!!! 😯

"Modlím sa, aby neboli maturity," počúvame skoro denne od študentov, ktorí k nám chodia. Rozumiem, že majú obavy. Chápem, že si myslia, že nevedia, čo by vedieť mali. Predsa len, je to dôležitý životný medzník.

Nechápem však, ako si maturant môže priať, aby nematuroval? Vybral si školu s maturitou, chce dosiahnuť určitú úroveň vzdelania, zámerne vyberal stredné školy, ktoré končia maturitou a modlil sa, aby ho na školu prijali. Bol pripravený na to, že štyri roky prejdú a maturity sa dožije. Prečo to už neplatí?

Študenti, nemajte prehnaný strach. Strach paralyzuje. Zdravý rešpekt pred takouto skúškou je však v poriadku. Donúti vás siahnuť do rezerv znalostí a vydolovať aj to, o čom neviete, že tam je. Vo chvíli, keď budete sedieť nad čistým hárkom, prestaňte myslieť na okolitý svet. Len začnite uvažovať o témach, ktoré vám ponúkajú. Niektorá z nich, vám sadne.

Vždy sa to každému podarilo zvládnuť, zvládnete to aj vy! Určite!

Poznámka: Neodďaľujte schválne maturitné písomky. Nechcite ochorieť, ani prekladať maturitu o mesiac. Každý ďalší termín bude o niečo ťažší, ako ten prvý.

BE STUDY, 0905 462 885, konzultácie@bestudy.sk13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

GRATULUJEME!

BE STUDY Bratislava Logo
bottom of page