top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDana Horáková

My doma nestíhame... (učenie)

Nestíhame, je toho veľa, učíme sa do večera, učenie trvá hodiny, chúďatá deti, majú strašne veľa úloh...... Nepreháňam. Takéto vyjadrenia počúvam od rodičov často. A nepochybujem o tom, že skutočne nestíhajú. Skutočne zaberá najviac času učenie?


Koľkokrát v týždni idete s deťmi na nejakú „zaujímavú akciu“. Na to sa čas nájde vždy. Koľko razy sa len tak „na chvíľu“ zastavíte v obchodnom centre? Najmenej hodina je fuč. Ako často vás v práci niekto naštve a vy nemáte nervy sedieť s dieťaťom pri učení? Ale dieťa za vašu zlú náladu nemôže.


Toto sa stáva a nič na tom nie je. Ale len v prípade, že dieťa v škole všetko zvláda. Ak je niekde zádrheľ, musí prísť zmena. Inak trápenie s učením neprestane.


Ak dookola opakujete „Začni si robiť úlohy“, neznamená, že sa učíte. Zatiaľ o učení len hovoríte. Učenie začína, keď svoju celú pozornosť venujete prechádzaniu úloh, kontrolujete ako vie dieťa používať naučené vedomosti, to čo nejde, precvičujete stále znova a znova. 


Bohužiaľ, niektoré úkony za vás rodičov, neurobí nikto iný. Ak ich nespravíte vy, vaše dieťa sa bude v škole trápiť a možno sa jej bude časom aj vyhýbať. Napraviť to, stojí oveľa viac času, ak si teraz myslíte.

0 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

GRATULUJEME!

BE STUDY Bratislava Logo
bottom of page