top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDana Horáková

Letné doučovanie. Trápenie alebo pomoc?

V škole sa dieťaťu veľmi nedarí a my rodičia často poriadne nevieme prečo. Veď sa snaží a my tiež, pomáhame mu, učíme sa spolu celé hodiny. A výsledok nijaký.

Máme toho dosť a želáme si, nech sú už prázdniny. “Odpočinieš si. Viem, že si unavený. Máš toho veľa”. A ešte mnoho chlácholivých slov, ktoré vytvoria v dieťati dojem, že prázdniny sú na to, aby nerobil nič. Doslova.


Určite sa počas školy snažíte vy, aj vaše dieťa. Ale ruku na srdce. Ak by ste robili všetko správne, tak by v škole žiadne problémy neboli.


Keď sa v škole vaše dieťa trápi, nepomôže, ak zatvoríte pred neúspechmi oči. Po prázdninách sa ocitnete v ešte horšej situácii. Všetky “neznalosti a nevedomosti” si vaša ratolesť ponesie so sebou do ďalšieho ročníka. Tam vzniknú ďalšie problémy, pretože preberané látky na seba nadväzujú. Dostanete sa do bludného kruhu. Ako z toho von?


Prváci či druháci majú vedomosti ešte velmi neisté. Inak to ani nemôže byť. Získali veľa informácií naraz. Aby mali istotu, musia ich opakovať aj počas prázdnin. Tam neexistuje iné riešenie. Len cvičiť, opakovať a pripomínať.


Žiaci vyšších ročníkov potrebujú zase zaplátať diery vo vedomostiach. Ako? Tak, že časť prázdnin využijú na učenie. Keď doplnia čo chýba, informácie začnú do seba zapadať. Dodatočne pochopia, o čom v škole hovorili a čo to znamenalo. Prekážky sa stratia a v septembri majú na čom stavať.


Neverte tomu, čo tu píšem. Skúste to aspoň cez jedny prázdniny. Sami uvidíte výsledok. A hoci to tak nevyzerá, decká vám budú v septembri vďačné.

15 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

GRATULUJEME!

BE STUDY Bratislava Logo
bottom of page