top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDana Horáková

HLÚPI ZOSTAŤ NEMUSIA! 😏

Život prináša všeličo. Keď to vyhovuje, super. Keď sú nepríjemnosti, sme ukrivdení. Aktuálne je viac obmedzení, ako sme ochotní prijať. Alebo?

Zákaz ísť do práce? Pre niekoho pohroma, pre niekoho legalizácia "nemusieť" robiť.

Zákaz sedieť v školskej lavici? Pre niekoho vyslobodenie od používania rozumu, pre iného uvoľnenie z povinnosti sedieť na zadku a niečo rešpektovať, pre ďalšieho stop vedomostiam.

Tak či onak, nik nevydal zákaz používať hlavu. Bude na prospech každého žiaka a študenta, ak tú svoju hlavu nechá v prevádzke. Už skoro rok škola nefunguje. Je to dlhý čas, ktorý negatívne poznačil všetkých školopovinných. To nie je len o aktuálnom stave. To je aj o tom, že sa znižuje ich schopnosť dosiahnuť v budúcnosti úspech, znižuje sa ich možnosť mať dobré pracovné postavenie a znižuje sa ich príjem v budúcnosti.

Ak sa preberieme z tohto akože sladkého ničnerobenia, určite sme to schopní zmeniť.

Netreba veľa. S malými žiakmi každý deň čítať, počítať aj písať niekoľko viet. Od starších žiakov chcieť, aby hovorili o tom, čo sa učia. Vlastnými slovami, jednoducho. Tak budete mať prehľad o každej látke, ktoru preberajú. Budete vidieť, kde treba pomôcť. Slohy a písomné práce ich nechajte robiť samých. Uvidíte koľko vlastných myšlienok sú schopní vyprodukovať. A to čo nejde, napravte, skorigujte, doplňte.

Iná cesta k prosperite detí nie je.

BE STUDY: 0905 462 885, konzultacie@bestudy.sk
6 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

GRATULUJEME!

BE STUDY Bratislava Logo
bottom of page