top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDana Horáková

Dovoľte svojim deťom učiť sa!

Myslíte, že je to omyl? Že to nemôže byť? Ale stáva sa to. Dovoľte svojim deťom učiť sa!

Deti pozorujú. Keď im niečo v škole nejde tak dobre, ako kamarátovi, vnímajú to. Všimnú si, že pani učiteľka nechá rozdávať zošity a nosiť pomôcky len niektorým žiakom.


A odpozorujú, ktorí to sú. Tí, ktorí vedia lepšie čítať, krajšie písať, diktáty majú bez chyby. Vaše dieťa chce byť také tiež. Pre tú chvíľku dôležitosti, je ochotné urobiť veľa.

Vy sa možno hneváte na pani učiteľku, že vášmu dieťaťu niečo také „nedopraje“. Ona len nevyberie dieťa, ktoré potrebuje využiť každú minútu na učenie a nebude ho rozptyľovať inými činnosťami.


Keď vám tá istá pani učiteľka povie, že musíte doma precvičovať viac, počítať viac, čítať viac, robíte to? Odpoveď poznáte. Vaše dieťa by viac učenia s vašou pomocou zvládlo veľmi ľahko.


Ale ak počuje, že mama hovorí „to bude na ňu/neho veľa, to sa budeme učiť do večera a on/ona je unavený, potrebuje si oddýchnuť, toľko toho nezvládne .............“


Neviete ešte či zvládne či nie. Najskôr to treba skúsiť - viac čítať, viac počítať. Jeden z významov slova viac znamená – pribúdať, pridávať, pokračovať. To znamená, že k množstvu, ktoré ste sa učili doteraz, musíte pridať, cvičení musí pribúdať a stále v tom pokračovať, aby ste videli zlepšenie.


Vaše deti zvládnu viac, ako si myslíte, len im to musíte dovoliť. Možno začnú pri učení protestovať a vymýšľať. Vedzte, že to nie je preto, lebo je toho veľa. Je to preto, že učivo ešte nevedia tak dobre, ako treba.


Preto im dovoľte naučiť sa, čo potrebujú vedieť.

1 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

GRATULUJEME!

BE STUDY Bratislava Logo
bottom of page