top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDana Horáková

Chúďa moje, už začnú prázdniny. Učenie skončí!

Asi najhoršie slová, ktoré môžete povedať svojmu dieťaťu. Prečo? Lebo mu vnuknete myšlienku, že keď sa vzdeláva a naberá vedomosti, tak je vlastne chudáčik. A aj preto, že ak sa v škole trápi a nedarí sa mu, tak namiesto toho, aby cez prázdniny pridal a dobehol zameškané, musí oddychovať. Veď to sa nejako v novom školskom roku spraví. Ako? Ak máte na to recept, buďte takí láskaví a dajte nám o ňom všetkým vedieť.


Viete, ono je to tak. Prázdniny sú super vec. Keď školák dobre prosperuje, môže viac času tráviť príjemnými činnosťami. Kniha mu však neuškodí v žiadnom prípade.


Ale ak vaše dieťa skončilo s nedobrým prospechom, na prádzniny odchádza nešťastné. Môžete mu vymyslieť zaujímavý program, napratať prázdniny aktivitami od výmyslu sveta. Na školský neúspech sa zabudnúť nedá.


Pamätajte si dôležitú vec: Vaše dieťa bude vo svojom vnútri stále myslieť na to, čo v škole nezvládlo, že kamarátovi ide učenie lepšie a strach z toho, že sa znovu postaví pred tabuľu a opäť nebude vedieť, zničí aj tú najlepšiu zábavu.


Deti, ktoré majú v škole problém, potrebujú pomoc a nie oddych. Je jasné, že nepomôžu ani nahnevaní rodičia a ich zákazy. Jediné čo pomôže, je pustiť sa do práce a zvládnuť čo treba.  Prázdniny sú pre deti, to je fakt. Ale ak voľný čas vašich detí popretkávate činnosťami spojenými s učením, zaplátate dieru vo vedomostiach. Sebavedomie, ktoré takto dodáte dieťaťu, nenahradí nič. A v septembri sa budete čudovať a radovať zároveň, ako sa tie školské starosti rozplynuli.

2 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

GRATULUJEME!

BE STUDY Bratislava Logo
bottom of page