top of page
Vyhledat
  • Dana Horáková

BUDEME OPAKOVAŤ A SKÚŠAŤ! 😏

Aký bude návrat do školy, nevieme. Od našich žiakov však vieme, že učitelia upozorňujú na to, čo ich v škole čaká. "Budeme opakovať" - hovoria niektorí. "Čaká vás peklo, veľa skúšania" - povedala iná pani učiteľka svojim šiestakom.


Skúšať môžu z toho, čo deti vedia, lebo ich to naučili. A dobre vedia len to, čo si mali možnosť viackrát zopakovať? Čo z tohto je realita?


Ani jedno, ani druhé. Malí žiaci sa učia tempom, ktoré ich likviduje a písmená či hlásky vyfučia z hláv hneď. Začínajú stále nanovo a stále nič nevedia. Na opakovanie nie je čas.


Deviataci veľa tém neprebrali, ale na monitoroch a prijímačkách určite budú. Takže z čoho ich budú skúšať a prečo, keď nemajú vedomosti? Koľko času im dajú, aby zvládli čo treba?


Vzdelanie našich detí je zodpovednosťou nás rodičov. Neznamená to, že ich všetko musíme učiť samy.

Znamená to, že sa máme zaujímať o dianie v škole, pýtať sa na harmonogram učenia a jeho skutočné dodržiavanie, získavať presné odpovede od učiteľov na naše otázky, trvať na tom, aby sme výsledky skúšania poznali a dostali ich k dispozícii.

Nemôžeme pomáhať, ak neviem s čím. Toto nie je nedôvera k učiteľom, toto je cesta k spolupráci, ktorej výsledkom má byť schopný a vo veľkej miere samostatný študent.

Vieme vám pomôcť! BE STUDY 0905 462 885, konzultacie@bestudy.sk77 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
BE STUDY Bratislava Logo
bottom of page