top of page
Vyhledat
  • Dana Horáková

Buďme normálni!

Hurá, učenie cez skype, zoom a neviem čo ešte, lebo naozaj neviem. Myslím, že nie som sama. Počítač mám ako kvalitnú pomôcku na písanie, rýchle vyhľadávanie informácií, ktoré ale nepovažujem za písmo sväté. Keď je pre mňa niečo fakt dôležité, tak si to radšej overujem z viacerých strán. Takto to máme viacerí dospelí. A čo deti?


Niekedy mám pocit, že sme sa zbláznili. Vyučovanie cez internet, úlohy cez internet, rozprávky cez internet. Ťukni, klikni, pošli a máš vybavené. Naozaj?


Najskôr pozorujme. Vedia deti skutočne robiť s počítačom? Robiť úlohy online je iné, ako hrať hry. Vedia pracovať vo worde a používať všetky funkcie? Vedia zdieľať obrazovku, vedia milión iných úkonov? Ak majú stres ešte aj z toho, ako ovládať počítač, z učiva si zapamätajú ledva polovicu.


Ako vie pani učiteľka, že úlohu vypracoval žiak a nie mama? Ako si to overí? Nijako. Počíta s tým, že úloha prišla a žiak vie. Tak sa na to bude pozerať aj na začiatku ďalšieho školského roka. Už to máš vedieť, veď sme to prebrali. Čo ak neviem? Začarovaný kruh.

Nehustime jednu úlohu za druhou len preto, aby bol splnený plán. Dajme deťom učivo opakovať viac razy. Oceňme, ak sloh nie je dokonalý a vzletne napísaný. Ak je v príkladoch chyba, vidíme, že to mohol robiť žiak bez pomoci. Vieme predsa, ako mu to išlo, keď sedel v školskej lavici. Buďme normálni!

12 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
BE STUDY Bratislava Logo
bottom of page