top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDana Horáková

Aktuálne domáce učenie.

Posledné dni každý rodič zakúsil, aké je domáce učenie. Pre niekoho jednoduché, pre iného nie.

Nachádzame sa v situácii, kedy je treba zachovať pokoj a všetko riešiť rozvážne. Je jasné, že najdôležitejšia je teraz ochrana života a zdravia. Dobrému zdraviu prospieva čo najmenej stresu a dobrá nálada.

Keď vidíte, že pri učení zažívate viac nervozity ako je únosné, zvyšujete hlas a dieťa má slzy na krajíčku, nepanikárte. Netlačte na pílu. Učenie sa skladá z rôznych vecí a tie môžu byť príjemné. Okrem naberania vedomostí z učebníc, sú to aj praktické skúsenosti, ktoré majú veľkú cenu.


Choďte s deťmi častejšie von. Ukazujte a vysvetľujte im, čo vidia okolo seba. Pomenujte druhy stromov a chrobáčikov. Hovorte s nimi o aktuálnom ročnom období. Nechajte ich spočítať kvietky v tráve a pýtajte sa, akým písmenom napíšu slovo motýľ a akým písmenom napíšu, ak sa motýľ bude volať Emanuel.

Takto urobíte pre svoje deti veľa. Cez telocvik, prírodovedu a matematiku sa dostanete aj k slovenskému jazyku. Nič to, že trochu inak, ako je v učebnici. Spoľahnite sa, že keď budú deti tú učebnicu čítať, na všetko, čo s vami zažili, si spomenú. Informácie teoretické aj praktické sa spoja a vaše deti budú vedieť.

0 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

GRATULUJEME!

BE STUDY Bratislava Logo
bottom of page