top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDana Horáková

AKO DOPADLI PRIJÍMAČKY?👍

Ak už viete, že v septembri nastúpi vaše dieťa na strednú školu, ktorú ste spolu vybrali, gratulujeme! Urobili ste dosť preto, aby žiak dosiahol úspech. Pomáhali ste s učením, možno ste zvolili aj doučovanie, aby bol dobrý výsledok. Patrí vám vďaka a uznanie.

Je možné, že sa tak nestalo aj napriek snaženiu a teraz máte hlavu v smútku. Ak ste skúšali bilingválne gymnáziá z ôsmeho ročníka, v deviatke je možné všetko napraviť. Doučiť sa a zopakovať čo treba. Už viete, že nestačí len to, čo sa učí v škole, treba o dosť viac. Ak by to stačilo, tak dnes držíte v ruke vyjadrenie, že váš syn či dcéra boli na strednú školu prijatí.

Deviataci, ktorí neuspeli, majú ešte šancu. Možno nie presne na tej škole, ktorú ste vybrali, ale na inej. Podajte odvolanie. Zistite, ktoré stredné školy - gymnáziá či odborné - majú voľné miesta. Totiž niektorí žiaci dali prihlášky aj na štyri školy a vyberú si len jednu. Takže voľné miesta budú. A vždy je možné počas školského roka prestúpiť na školu, ktorá vám lepšie vyhovuje. Na to treba dobrý prospech a vyvíjať naviac školské aktivity, aby ste mohli hovoriť o schopnom študentovi, keď budete žiadať prestup.

Držíme vám palce a ak treba, radi vám pomôžeme

BE STUDY, 0905 462 885, konzultacie@bestudy.sk8 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

GRATULUJEME!

BE STUDY Bratislava Logo
bottom of page