top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDana Horáková

ŠKOLA, NAŠA SPÁSA 😀

Všetci čakáme, kedy sa brány tej "našej školy" otvoria. Čakajú na to aj samotní žiaci, hoci by sa mohlo zdať, že takto vydržia dlho. Opak je pravdou.


Nástupom do školy sa deti znovu dostanú do normálu, začnú opäť akceptovať pravidelné povinnosti od ranného vstávania cez aký-taký rešpekt k učiteľom až po plnenie úloh.


Obnovia sa sociálne väzby, bláznivé chvíľky so spolužiakmi určite prinesú svoje ovocie. Perfektné.


Treba však, aby sme boli pripravení aj na druhú stránku návratu do školy. Ten ukáže všetky nedostatky v plnej kráse. Ak by to bolo tak, že čo žiak nevie, tomu sa budú v škole venovať až dovtedy kým sa to nenaučí, nie je problém. Lenže skutočnosť bude taká, že všetci učitelia bez výnimky budú preberať ďalšie témy bez toho, aby sa vrátili k staršiemu učivu...


A nové témy na tie staršie nadväzujú. Výsledok bude, že žiaci nepochopia súvislosti, nezvládnu novú látku lebo im chýbajú informácie a učiteľ ich nedoplní. Nemá na to priestor, osnovy nepustia a do konca školského roka treba prebrať všetko. Že nikto nič nevie, nevadí, plán je splnený.


Neostáva iné len to, že my rodičia budeme pátrať po tom, čo dieťa nevie, my ho to naučíme a my to zvládneme. Ak to z akéhokoľvek dôvodu nie je možné, vyhľadajme pomoc.


Budú prázdniny, tak naberme odvahu a povedzme deťom, že škole sa treba venovať aj počas nich.


Ideálny priestor na to, aby dobehli aspoň niečo z toho, čo nevedia. Nie je čas oddychovať, ak sa chceme vyvarovať pohromy, ktorá po návrate do školy určite príde.

BE STUDY, tel: 0905 462 885, e-mail: konzultacie@bestudy.sk
4 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

GRATULUJEME!

BE STUDY Bratislava Logo
bottom of page