top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraDana Horáková

ČO JE TOTO ZA ŠKOLSKÝ SYSTÉM????

Často sa stretávam s vyjadrením rodičov ohľadom školy, školského systému aj celého učenia. My rodičia máme očakávania, ktoré by sa mali naplniť. Aby sa v škole naše deti všetko naučili, aby sa im učitelia maximálne venovali, aby boli samozrejme dobré výsledky, aby boli k našim deťom zhovievaví a hlavne, aby zo školy domov neprichádzala žiadna záťaž. To by bolo si úplne najviac vyhovujúce. Keď sa tak zamyslím, prečo by to tak nemohlo byť?


Že máme požiadavky rôzneho druhu na školu, to je v poriadku. Že so školou chceme mať minimum spoločného, v poriadku nie je. Prečo sme ochotní vzdať sa zodpovednosti za vzdelanie našich detí? Prečo nechceme mať kontrolu nad ich vedomosťami a intelektuálnym vývinom? Prečo sa spoliehame na cudzích ľudí?


V žiadnej inej oblasti života to nerobíme. Na cudzích nenecháme, aby nám vybrali auto, na ktorom budeme jazdiť. Pre svoje bývanie sme ochotní obetovať veľa času aj financií. Osobne beháme po obchodoch dovtedy, kým nájdeme to najslušivejšie oblečenie. Majú snáď naše deti menšiu hodnotu, než hocijaká vec? Ten obrovský rozdiel je v tom, že ich hodnota sa nedá vyčísliť. Tak sa k nim aj správajme. Raz nám to vrátia v každom smere.


BE STUDY, 0905 462 885, konzultacie@bestudy.sk

Vieme doučiť, naučiť, vysvetliť. Príďte sa pozrieť!

18 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

GRATULUJEME!

BE STUDY Bratislava Logo
bottom of page